3 жовтня 2018 у рамках проекту Sumy Jazz Club у м. Суми звучав автентичний свінг і старий джаз від The Dime Notes із Лондона (Великобританія). Вишуканий, аристократичний, олд-фешнд і витриманий у традиційному британському дусі. У рамках свого візиту в Суми гурт провів безкоштовну зустріч – майстер-клас для музикантів і всіх небайдужих до джазу.

Про The Dime Notes

The Dime Notes – унікальний бенд, що з великим розмахом досліджує й актуалізує витоки світового джазу. Музика, яку виконує цей запальний лондонський квартет, – це ранній джаз 20-х рр., наскрізь пронизаний блюзовими витоками, приправлений запальним лондонським свінгуванням і яскраво проваджений кларнетом. The Dime Notes заглиблюються у музику Нового Орлеана, і видобувають на розсуд вибагливої публіки забуті скарби тієї епохи і таких знакових в історії джазу музикантів як Джеллі Ролл Мортон, Джонні Доддс та Ред Ніколс.

На передньому плані квартету – досвідчений кларнетист Девід Хорніблоу (David Horniblow), визнаний діяч європейської джазової сцени, – а також американський піаніст/композитор/музикознавець і фахівець у темі Джеллі Ролла Мортона – Ендрю Олівер (Andrew Oliver), який нещодавно переїхав до Великобританії. Музичним «якорем» гурту є безупинний пульс ритм-секції – це той вибуховий свінг-ефект поєднання досвідченого гітариста Дейва Келбі (Dave Kelbie) та контрабасиста Луї Томаса (Louis Thomas), добре відомого на міжнародній сцені завдяки своїй універсальності та затребуваності у численних жанрових спрямуваннях із потужним звучанням і стилістичною універсальністю.

The Dime Notes – це свіжий коктейль у стилі «поза часом», що занурює у пульсуючі рельєфи і спекотні мелодії, які зробили ранній джаз революційним, контраверсійним і дико популярним.


 

Відеозапис концерту The Dime Notes від UA:Суми