У рамках Міжнародного джазового фестивалю Jazz Bez 2019 with Marek відбувся тур Trio Ivoire німецького піаніста Ханса Людеманна, особливою родзинкою якого є участь етно-музиканта Алі Кейта з Кот-д’Івуару. Музична агенція Urban Lys організувала участь музикантів у фестивалі, а також промоцію та логістику їх туру.

Про гурт

Ця група унікальна не лише за настроєм і стилем. Певно, в усьому світі не існує іншого тріо фортепіано, барабанів та африканського балафону. Можливо, це одна з причин, чому їхня музика уникає багатьох кліше. Інша причина – це поєднання трьох надзвичайно різних людей, які мають глибоку радість гри і спілкуватися між собою і зі своєю аудиторією, створюючи величезну і невичерпну позитивну енергію.

Ханс Людеманн – німецький піаніст, композитор і лідер TRIO IVOIRE. Він вважається «одним із найоригінальніших і найвиразніших європейських піаністів» (Jazz Podium), або просто – «одним із великих піаністів сучасного джазу» (Hessischer Rundfunk). У 2013 році отримав нагороду «ECHO Jazz». У TRIO IVOIRE його «ясний власний голос» (Frankfurter Allgemeine Zeitung) на фортепіано з’єднується з Алі Кейта, «магом балафону» з Кот-д’Івуару/ Малі, чия захоплююча віртуозність і енергія вражає. Він і Людеманн – «товариші по душі», які знайшли один одного через культуру.
Барабанщик Крістіан Томе з’єднує музичні світи зі своїм унікальним звуком на барабанах. Маючи високий індивідуальний стиль, він надає велику ясність навіть найскладнішим ритмічним структурам.

До речі, друзям Urban Lys Крістіан Томе знайомий через спільний із Мар’яною Садовською проект VESNA, на одну з пісень якого у 2017 році агенція Urban Lys відзняла кліп. І нам дуже радісно приймати цього фантастичного музиканта у новому музичному контексті.

TRIO IVOIRE опирається на корені африканських і європейських джазових традицій та об’єднує африканський балафон із фортепіано, барабанами й електронікою для створення сучасного звуку.

Ось як пише видання Neue Ruhr Zeitung про концерти Hans Lüdemann Trio Ivoire:
“Місцями досягається чистий темп гонок. В такі моменти навіть у найдосвідченішої аудиторії виникають труднощі із плесканням в ритм) Віртуозний Кейта працює зі своїми «музичними молотками» над інструментом, вражаючи слухачів щоразу більше. Захоплююча гармонія, яка існує між різними музикантами, демонструє очевидне задоволення, яке вони мають у своїй музиці, – взаємну радість входження один в одного».


 

Відеозапис концерту Hans Lüdemann Trio Ivoire від UA:Суми