Yakiv Tsvietinskyi

Дніпро, Україна

Опис

Yakiv Tsvietinskyi Double Quartet – це проєкт-колаборація двох традиційних ансамблевих одиниць — джазового та струнного квартетів. Замість того, щоб надати одній із них вторинну акомпануючу роль, музика направлена на те, щоб максимально глибоко синтезувати обидва світи та стерти кордони між класикою та джазом. Це не спроба додати до академічної музики сучасні ритми, це демонстрація нерозлучності музичних жанрів та епох.

Яків Цвєтінський – трубач, композитор, викладач академії музики в м. Дніпро. Поза своїми проектами Quartet та Double Quartet, співпрацює з багатьма українськими та закордонними музикантами. Фулбрайтівський стипендіат з 2016 по 2018 роки. Стипендіат програми Yamaha Gulf FZE 2015. Отримав премію DownBeat Student Music Award в 2017 та 2018 роках.

Склад

Yakiv Tsvietinskyi – trumpet
Katrin Kolyada – violin
Anna Sobko – violin
Irina Lee – viola
Maryna Ustenko – cello
Oleksiy Bogolyubov – piano
Serhii Artemov – double bass
Dima Lytvynenko – drums

Відео

Трубач Яків Цвєтінський люб’язно надіслав мені свій новий альбом Minimalist. Сам він пише, що знаходить велике натхнення у класичних композиторах, таких як Шостакович і Дебюссі, а також у європейському джазі, головними героями якого для нього є Кенні Уіллер і Томаш Станко.
Це не так уже й складно почути на альбомі, де лірична та вишукана труба з’єднується з фортепіано, басом і барабанами. У музиці є і спокій, і темперамент. Це музика, в якій ідеться про прекрасний і часом вдумливий рух уперед. Цієї категорії стосується перша композиція Lake Forest Boulevard.
Ми знаходимо темперамент ближче до кінця альбому в пісні Open Form, де нам кидає виклик технічна суворо організована гра. Тут барабанщика треба похвалити. Це брудно, але він знає, про що йдеться.
Послухайте Minimalist – він того вартий. Якщо бути відвертим, як часто ви взагалі чуєте український джаз?

Niels Overgård, джазовий оглядач, JazzNYT.com