Мар’яна Садовська

Кельн, Німеччина

Опис

У своїх енергійних виступах співачка, акторка та композиторка Мар’яна Садовська з’єднує авангард і народну музику, у сплаві яких архаїчні заклички літньої ночі, весільні пісні та емігрантські співи з далеких сіл України трансформуються в сучасне звучання. Створюючи власні інноваційні композиції та аранжування в діалозі з давніми традиціями, Мар’яна підходить до кожного твору зі свіжим і неповторно особистим баченням.

Свої перші концерти експериментальної та імпровізованої музики Мар’яна Садовська провела в Нью-Йорку в 2001 році з такими музикантами як Ентоні Коулмен, Майкл Алперт, Френк Лондон і Вікторія Ханна. У 2002 році випустила свій перший компакт-диск “Пісні, які я вивчила в Україні” (“Songs I Learned in Ukraine”, Global Village Records). Вона виступала на концертах і майстер-класах у Public Theatre, Бруклінській академії музики, Прінстоні, Гарварді, Нью-Йоркському університеті та Symphony Space Нью-Йорк.

Після переїзду до Німеччини Садовська заснувала свій гурт Borderland. Разом вони виступали в WDR Radio Hall, Festival TFF Rudolstadt, фестивалі Cologne Philharmonic Festival Musiktrienale в Alter Wartesaal, для SouthWest Radio в Broadcasting Center у Майнці та в серії світової музики Klangkosmos NRW. У 2006 році вона та Borderland були нагороджені премією Creole Award for World Music у Північному Рейн-Вестфалії, а в 2007 році вони були номіновані на Креольську національну премію.

Відео

…Мар’яна Садовська грає з вогнем, приносячи українську традицію на нову музичну територію…

“Задовго до того, як Dakh Daughters завоювали велике визнання своїм нестримно безглуздим, авангардистським поглядом на шалене кабаре, задовго до того, як DakhaBrakha прорвалася з їх сміливим інноваційним поєднанням давньої традиції та надсучасного експерименту… — або будь-якої кількості інших українських митців, які пройшли подібними шляхами, Мар’яна Садовська відзначила себе як новаторську українську художницю, яка відкрила всі ці траєкторії в першу чергу.” musicofukraine.com