Dark Side Trio

Дніпро, Україна

Опис

Проєкт Dark Side Trio (м. Дніпро) заснував відомий український саксофоніст і композитор Данило Вінаріков у 2016 р. Спершу тріо складалося з Danylo Vinarikov (saxophone), Mykhailo Lyshenko (keys), Dmytro Lytvynenko (drums). У 2020 році склад розширився до секстету, але продовжив називатися Dark Side Trio з приміткою Danylo Vinarikov Ensemble with Friends, таку назву залишили під час випуску другого альбому. “Industrial Song” – це альбом-присвята індустріальному місту, яке живе своїм динамічним життям, що змушує іноді підкоритися його темпу, а іноді завмерти в його примарному стані, надихає на кінематографічні сюжети…
Колектив багато гастролює містами України, брав участь у фестивалях Leopolis Jazz Fest, Jazz on Dnieper, Zaporizhzhia Jazzy fest.

Склад

Danylo Vinarikov – saxophone
Yakiv Tsvietinsky – trumpet
Mykhailo Lyshenko – piano
Konstantin Ivchuk – guitar
Serhii Artemov – bass
Dmytro Lytvynenko – drums

Відео

Аудіо

  • 0:00
  • 0:00
  • 0:00

Другий альбом київського тенор-саксофоніста Данила Вінарікова Dark Side Trio – це мелодична та палка історія, що заперечує темну назву бенду, серйозний заголовок альбому й моторошні асоціації, що виклакає обкладинка диску. Назва групи також парадоксальна, адже Dark Side Trio доповнено ще трьома левами української джазової сцени. Як доводить Industrial Song, український джаз впевнено наздоганяє європейський. Музиканти технічно вправні, а Вінаріков, трубач Яків Цвітінський (стипендіат Фулбрайта), клавішник Міша Лушенко та гітарист Костянтин Івчук – впевнені солісти. Вінаріков також є притягальним композитором, і написав усі сім мелодій альбому. Бувають випадки, мабуть, неминуче, коли музика перегукується з роботами попереднього покоління виконавців із сусідньої Польщі, зокрема Томаша Станка та Кшиштофа Комеди, які, мабуть, мали важливий вплив на розвиток української сцени. Але музиканти покоління Вінарікова формують усе чіткіше визначення того, чим є український голос у джазі.

Кріс Мей, оглядач allaboutjazz.com